جستجو
فارسی- بازار متریال
بازگشت به همه

بازار مسکن با فروش اعتباری مصالح ساختمانی رونق خواهد گرفت

۲۷ دی ۱۳۹۷

سیدحسین افضلی ، عضو کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به برنامه وزارت راه،  برای ارائه کارت های اعتباری خرید مصالح ساختمانی،  به انبوه سازان و سرمایه گذاران بازار مسکن، اظهار کرد: در طی ده ماه اخیر سازندگان مسکن، به علت افزایش چشمگیر قیمت مصالح ساختمانی،  دچار موانع عملیّاتی و مشکلات بسیاری شده اند،  و این مسئله موجب شد که برخی از پروژه های ساختمانی،  به علّ ت کاهش سرمایه متوقف شوند.

وی بیان کرد: وزارت راه و شورای عالی مسکن،  در چند ماه اخیر تصمیمات خوبی را لحاظ کرده اند، که ارائه ی کارت های اعتباری خرید مصالح به انبوه سازان،  یکی از سیاست های درست برای بهبود وضعیت بازار مسکن است. بر این اساس بانک به عنوان واسطه ،  میان تولیدکننده ی مصالح و سازنده قرار می گیرد، و ضمانت های لازم را از دو طرف اخذ می کند، پس از آن شرایط خرید وفروش ، غیرنقدی مصالح ساختمانی فراهم می شود.

وی با بیان این که بازار مسکن دچار مشکلات وبالا پایین های بسیاری است،  و حمایت از فعّالان و سازندگان می تواند به بهبود شرایط این بخش کمک نماید، گفت: در شرایط فعلی،  مشخص نیست که این کارتها به چه کسانی تحویل خواهد شد؟ و این که چه روشی ،  برای تفکیک سازندگان واقعی با دلّالان، محتکران و فروشندگان وجود دارد؟.

به گفته افضلی، ارائه ی کارت های اعتباری خرید مصالح،  به انبوه سازان ، موجب کاهش سرمایه  های مورد نیاز اجرای پروژه های مسکن می شود، که این مسئله در نهایت افزایش رونق بازار مسکن ، و ارتقای آمار ساخت و ساز را به دنبال خواهد داشت.

تیم خبری بازارمتریال

نظرات
انصراف از نظر بستن