جستجو
فارسی- بازار متریال
بازگشت به همه

آموزش سرویس کولر آبی

آموزش سرویس کولر آبی

کولر های آبی سرویس نشده مصرف برق و آب را بیشتر می کند به همین دلیل قبل از شروع تابستان کولر خودرا سرویس کنید تا در مصرف برق و آب صرفه جویی شود. بیشتر قطعات کولر باید در فصل تابستان تعویض شود.

قبل از شروع سرویس کولر از قطع بودن برق آن اطمینان حاصل کنید همچنین دریچه های کولر را در خانه باز بگذارید تا موقع روشن شدن به موتور فشار نیاید.

1 -  شستوی درها و کفی

قبل از هر چیز پوشال ها و درها را درآورده و با فرچه رسوبات و خاک را تمیز بشویید. شیر کفی را باز کنید تا تخلیه آب انجام شود و بعد از آن با فرچه شست و شو دهید. هرسال این کار را انجام دهید و با سمباده رسوبات را از بین ببرید و بعد از آن ضدزنگ استفاده کنید و روی ان را رنگ بزنید.

2 – عوض کردن پوشال ها

پوشال ها به دلیل قیمت مناسب می توان هرساله عوض کرد و بهتر است این کار انجام شود به دیلل اینکه در زمستان تولید قارچ و باکتری می شود و هوای نامطبوعی از کولر بیرون می آید به غیر از این مورد مشکلات تنفسی هم ایجاد می کند. پوشال ها را می توانید بشویید تا خاک آن از بین برود.

پوشال های جدید را خیس کنید و در جای خود بگذارید و شبکه سیمی را روی آن بگذارید. در موقع خرید پوشال ها حواستان باشد پوشال ها هم سایز پوشال های کولر باشد.

3 – روغن کاری

پمپ آب و دینام موتورهای کولر هستند و هرچقدر سالم تر باشند فرآیند بهتری خواهند داشت. ابتدا گرد و خاک موتور گرفته می شود بعد از آن روغن کاری می شود. قبل از روشن کردن موتور با دست دینام را چند دور بچرخانید. توجه داشته باشید دینام نباید بیشتر از 7 ساعت کار کند در غیر اینصورت امکان داارد دینام خیلی زود بسوزد.

برای روغن کاری یاتاغان ها کافی است درپوش ان را بردارید و روغن کاری کنید.

4 -  تسمه

تسمه کولر را حتما بررسی کند تسمه نه باید خیلی سفت باشد نه خیلی شل. در صورتی که شل باشد قدرت موتور هرز حرکت می کند و صدای نامطلوبی دارد. اگر سفت باشد فشار به موتور وارد می شود و می سوزدو همچنین دقت کنیند تسمه نخ کش نشده باشد.

5 – برزنت کولر

برزنت کولر را که به ککانال متصل شده است را بررسی کند تا هوا از آن خارج نشده باشد. برزنت نباید چروک داشته باشد اگر چروک داشت کولر را عقب بکشید تا صاف شود. دقت کنید دریچه خروجی کولر و کانال در یک سطح قرارداشته باشند.

6 – پمپ کولر

سبد و پایه ی پمپ را بشویید. آب نباید وارد موتور پمپ شود شلنگ را به آن اتصال دهید و محکم کنید. سپس پمپ آب را روشن کنید تا مطمعن شوید آب به همه ی قسمت ها می رسد. از خیس شدن پوشال ها هم مطمعن شوید.

7 -  سایبان

حتما از سایبان برای کولر استفاده کنید. در مصرف آب و خنک کردن سریعتر کولر می تواند به شما کمک کند. دقت داشته باشید طوری نصب شود تا جابه جا نشود.

 

نکات

شکم پوشال ها را بگیرید.

فضای کافی برای کولر وجود داشته باشد در آپارتمان ها کولرها را به هم میچسبانند و هوای کافی برای کولرها وجود ندارد.

 

نوشته شده توسط الهام فراهانی

نظرات
نوشتن نظر بستن
خیلی کاربردی بود ممنونم