جستجو
فارسی- بازار متریال
بازگشت به همه

خرید درب ضد سرقت با قفل مناسب

خرید درب ضد سرقت با قفل مناسب

از سالهای بسیار دور درب منزل دارای قفل بوده است. ولی امروزه درب ها مقاومتر و با امنیت بیشتری ساخته شده که تفاوت زیادی با درب های معمولی دارد. این درب ها، درب های ضد سرقت هستند که از نظر عایق بودن در برابر سرما و گرما و همچنین ساختار کلی، لولاها، قفل امنیت و مقاومت بیشتری دارند.

قفل درب های ضد سرقت به صورت کلید و یا هوشمند باز می شود. کلید کامپیوتری درب های ضد سرقت بدین شکل است که نمی توان از روی آن ساخت و یا ساخت ان زمان زیادی می خواهد. همین باعث امنیت بیشتر این درب ها شده است. این قفل ها دوکلید اصلی و فرعی دارند. قفل های هوشمند که بعد از بسته شدن درب، بدون نیاز به کلید، اتوماتیک قفل می شوند.

قفل های کارتی، قفل های دارای صفحه کلید، فرستنده های رادیویی، قفل مغناطیسی و سیستم ورودی تلفنی از روش های اصلی امنیت درب های ساختمان است.

قفل های کارتی(کارت کشیدن)

این روش بدین شکل است که کارت هایی برای افراد مشخص صادر می شود. ممکن است دسترسی افراد به بیش از یک درب با این کارت وجودداشته باشد. سه روش در قفل های کارتی وجوددارد: بارکد، نوار مغناطیسی و RFID. در بارکد سریعتر قفل درب باز می شود نزدیک شدن به کارتخوان برای این روش کفایت می کند. در روش نوار مغناطیسی باید به وسیله کارتخوان درب باز شود و زمان بیشتری برای باز شدن نیاز است. کارت FRID  بدون نمایش هم شناسائی می شود.

از آسانترین روش های امنیت درب کارتخوان است.

قفل های صفحه کلیددار

قفل صفحه کلیددار دارای یک صفحه کلید با اعداد یا حروف است که می توان برای افراد مختلف کدهای متفاوت تعریف نمود. در این قفل بیش از یک کارتخوان وجوددارد. 

فرستنده های رادیویی

این روش برای بازکردن درب های بزرگ به کار می رود که با فشار دادن یک دکمه درب به صورت اتوماتیک باز می شود.

قفل مغناطیسی

این روش باید در کنار روش های دیگر مثل قفل صفحه کلیددار و قفل کارتی استفاده شود. این قفل سیستم الکتریکی خاصی دارد که در زمان قطع برق درب ها به صورت خودکار باز می شوند و شرایط برای خروج اضطراری فراهم می کند. این قفل های بسیار قوی تر از قفل های دیگر هستند.

سیستم ورودی تلفنی

این سیستم شبیه به دوربین مدار بسته است. بدین شکل که یک نفر باید به افراد پشت درب اجازه ورود بدهد. فرق ان با دوربین مدار بسته این است که با سیستم صوتی این اجازه صادر می شود. از نظر قیمت ارزانتر از دوربین مدار بسته است.

 

نوشته شده توسط الهام فراهانی

نظرات
نوشتن نظر بستن