جستجو
فارسی- بازار متریال
بازگشت به همه

آموزش تعمیرات ماشین لباسشوئی

آموزش تعمیرات ماشین لباسشوئی

لرزش ماشین لباسشوئی

دلیل لرزش بیش از اندازه لباسشوئی خرابی بلبرینگ ها می باشد. برای تشخیص خرابی بلبرینگ، تسمه ماشین را از روی پولی جداکرده و پولی را حرکت دهید اگر خراب باشد صدا می دهد.

برای تعویض بلبرینگ باید دیگ را کامل باز و بعد مونتاژ شود.

باز کردن و سرویس فیلتر ماشین لباسشوئی

جای فیلتر در قسمت پایین لباسشوئی قراردارد. در فیلتر ماشین لباسشوئی کرک، پشم، ذرات خارجی مثل سنجاق و سکه جمع اوری می شود. در فیلتر را باز کرده و آن را م یچرخانیم و بعد آن را به سمت بیرون می کشیم تا از جای خود بیرون بیاید.

بعد از بیرون آوردن فیلتر آن را بشوییدو در جای خود بگذارید. در دفترچه راهنما هر ماشین لباسشوئی توضیحات لازم در مورد فیلتر داده شده است.

دقت داشته باشید در فیلتر یک پمپ آب وجود داردکه درصورت نبود آن اشیای خارجی وارد پمپ می شود و پروانه را از حرکت می اندازد و باعث سوخته شدن الکتروموتور می شود.

می توانید فیلتر ماشین لباسشوئی را با مسواک جرم گیری کنید.

باز کردن در لباسشوئی

ابتدا برق ماشین لباسشوئی را قطع می کنیم و شیلنگ فاضلاب را جدا کرده و شیر آب را ببندید. به وسیله آچار بوکس شماره 7 یکی از پیچهای در را باز می کنیم. وقتی دو پیچ را باز کردیم درپوش را به سمت جلو می کشیم تا به شکل کشو حرکت کند. دقت کنید خارهای روی بدنه هنگام باز کردن درپوش نشکندو با دقت این کار را انجام دهید.

وقتی درپوش را بر میدارید تایمر، خازن پارازیت گیر، شیر برقی تکی، جاپودری و قسمتهای داخلی ماشین لباسشوئی مشخص می شود.

باز کردن و تعویض لاستیک دور ماشین لباسشوئی

در را به طور کامل باز کرده سیم فنری محکم کننده لبه لاستیک را از جای خود بیرون بیاورید. لبه خارجی متصل به بدنه ماشین را جداکنید. توجه داشته باشید فشار زیادی به لاستیک نیاید. برای جداکردن لاستیک از دیگ از یک پیچ گوشتی بلند استفاده کنید و ان را بیرون بیاورید.

لاستیک ورودی ماشین لباسشوئی همیشه آب جمع می شود. این قسمت را با ابر اسفنجی و دستمال بعد از هر شستشو خشک کنیدو جرم های داخلی آن را تمیز کنید.

رسوبگیری ماشین لباسشوئی

بعد از مدتی بوی نامطبوع از ماشین لباسشوئی بیرون می آید. برای تمیز کردن ماشین لباسشوئی می توانید از جوش شیرین و قرص های تمیز کننده ماشین لباسشوئی استفاده کنید.

محفظه مواد شوینده را بیرون بیاورید. بعد با شوینده و مسواک جرم محفظه را بگیرید بعد از جرم گیری خشک کنید و در جای خود قرار دهید.

 در خرید ماشین لباسشوئی دقت کنید و دفترچه راهنما را کامل مطالعه فرمایید.

 

نوشته شده توسط الهام فراهانی

نظرات
نوشتن نظر بستن