جستجو
فارسی- بازار متریال
بازگشت به همه

ترفندهای اسباب کشی اصولی و بی دردسر

ترفندهای اسباب کشی اصولی و بی دردسر

اسباب کشی یک کار سختی است که همه ی ما از شنیدن اسم آن دچار وحشت می شویم. ولی راه فراری نیست و باید انجام شود. باید دیدگاه مثبتی داشته باشیم اگر بخواهیم مدام به این فکر کنیم که چطور بسته بندی کنیم و مجددا باز نمائیم مسلما دچار وحشت می شویم و کاری از پیش نمی رود. با فکر کردن به خانه ی جدید و اینکه صبح خودرا در خانه ای با پنجره ها و دیزاین جدید آغاز می کنیم می تواند به شما انرژی دهد تا اسباب کشی راحتی داشته باشید.

در پایان فیلم ترفندهای اسباب کشی را ببینید.

1 – فهرستی از کارهایی که باید انجام دهید و وسایلی که باید تهیه نماید بنویسید تا بدانید چه کارهایی را انجام داده اید.

2 - قبل از شروع اسباب کشی به سلامت خود فکر کنید.

از بلند کردن اشیاء سنگین خودداری نمائید و حتی القدور از اطرافیان خود برای این کار کمک بگیرید. از فرزندان خود بخواهید وسایل اتاق خود را با نظارت شما بسته بندی کنند. کارتن های خود را کوچک انتخاب کنید تا در حمل آنها آسیب نبینید. اگر تعداد افراد دور برتان زیاد است برای کمک کردن، تعدادی را برای روز اسباب کشی و تعدادی را برای باز کردن وسایل بگذارید تا با شلوغ کردن دورتان کلافه نشوید.

3 – وسایل مورد نیازتان را تهیه کنید.

از چند روز قبل تعدادی کارتن از فروشگاههای محل تهیه نمائید. همچننی ماژیک، کاور لباس، روزنامه باطله و چسب پهن تهیه کنید تا در بسته بندی وسایل به مشکل نخورید. توجه داشته باشید کارتن های کوچک را انتخاب کنید اگر کارتن های بزرگی دارید نصفی از آن را لباس بگذارید. دقت کنید کارتن ها تمیز باشند تا وقتی وارد منزل جدید می شوید آنجا را کثیف نکند.

وسایل اسباب کشی خودرا دور نریزید.

ترفندهای اسباب کشی اصولی و بی دردسر

4 - روی کارتن ها را نامگذاری کنید.

در روی هر کارتن بنویسید که مربوط به اتاق خواب فرزندان، آشپزخانه و غیره است تا هنگام حمل آنها به منزل جدید هر کارتن به جای خود برود. این کار از شلوغی زیاد اسباب دورتان جلوگیری می کند.

5 – به روحیه خود در اسباب کشی دقت کنید.

اگر جزء آن دسته از آدم هایی هستید که باید زودتر منزلتان مرتب شود دو الی سه روز وقت بگذارید و سریع با تمام انرژی کارها را انجام دهید. همچنین اول آشپزخانه خود را مرتب کنید بعد اتاق خوابتان و در آخر وسایل پذیرایی را جا به جا نمائید. اما اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که عجله ای در مرتب کردن منزلتان ندارید در یک هفته الی ده روز هرروز یک قسمتی از خانه را مرتب کنید.

6 – جمع آوری لباس ها و اشیای گرانقیمت

لباس ها را به صورت یکجا در پلاستیک بگذارید تا بعد از باز کردن یکجا در کمد لباس قراردهید. اشیای گرانقیمت خود را قبلا از اسباب کشی در یک محل امن بگذارید و بعد از اتمام اسباب کشی به منزلتان بیاورید.

7 – خانه جدیدتان را تمیز کنید.

خانه جدیدتان را چند روز قبل از اسباب کشی تمیز کنید. اگر نیاز به تعمیرات دارد شیرآلات و آبگرمکن و غیره را تعمیر کنید وسایل سرمایشی و گرمایشی را بررسی کنید تا اونروز به مشکل نخورید.

8 -  حمل و نقل اسباب کشی

می توانید برای حمل با خیال راحت اسباب و لوازمتان با یک باربری تماس بگیرید تا دغدغه ی آسیب دیدن وسایلتان را نداشته باشید.

8 – حمل و نقل گل و گیاه

گیاهان را در کامیون در یک جایی که تکان نخورد بگذارید. می توانید در یک جعبه مقوایی گلدان هارا حمل کنید.

 

در پایان یک نوشیدنی سرد یا گرم مناسب با فصل برای خود را ریخته تا خستگی اسباب کشی از تنتان در بیاید.

تهیه شده توسط الهام فراهانی

نظرات
نوشتن نظر بستن